Знак "Зелена Брама"

Категорії: Визначні пам’ятки

Обабіч траси між селами Нерубайка та Підвисоке, Новоархангельський район

Пам'ятний знак воїнам 6-ї та 12-ої армій знаходиться на краю прадавнього лісу, що носить назву урочище «Зелена Брама», обабіч траси між селами Нерубайка та Підвисоке - у Новоархангельському районі на Кіровоградщині. Навколо знаку облаштована зона для відпочинку з лавочками та місцем для стоянки автотранспорту.

Монумент встановлено у пам'ять про радянських солдат та офіцерів 6-ї та 12-ї армій, які потрапили тут в оточення в серпні 1941 року під час битви у Зеленій брамі (Уманський котел). Ця місцевість стала останнім пунктом опору згаданих армій. В лісі містилися штаби дивізій та корпусів 129-ти тисячного угрупування радянських військ, пише Новоархангельський районний музей.

У 2011-му році у
селі Підвисокому відбулася науково-практична конференція "Зелена Брама: героїзм - трагедія - пам'ять", присвячена пам'яті драми, відомої в історії як "Уманський котел". За сімдесят років до того село стало епіцентром кривавої битви для бійців 6-ї та 12-ї об’єднаних армій Південно-західного фронту під командуванням генерал-майора Павла Понєдєліна.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: