Марія Настенко: «Серед вчителів нашої школи чимало наших же випускників!»
Чим може пишатися школа, крім колективу та випускників? Звісно, досягненнями своїх учнів, допомогою меценатів, підтримкою громади, історією та традиціями, як ось Покотилівська загальноосвітня школа, яка була побудована ще у 1928 році, і де команда сайту «Підвисоке.Інфо» побувала цієї осені.
Старожили згадують, що на будівництві школи тоді працювали чи не всі жителі села. Село було гарне і заможне, тут жила велика єврейська громада, тому і навчання у школі проводилося двома мовами - єврейською та українською, відносно національності учнів.
В період Великої Вітчизняної війни під час окупації в приміщенні школи стояв німецький штаб. А про те, що сталося із єврейським населенням села згадується тільки з сумом - Дорослих і дітей зібрали біля школи, вивели за село і розстріляли... На тому місці зараз є пам’ятний знак.
Після війни школа була реконструйована і вже у 1956 році відбувся перший післявоєнний випуск десятикласників, а навчання поступово увійшло у своє русло.
- У нас працює прекрасний колектив, є чимало досягнень, ми пишаємося нашими учнями, котрі мають відмінні оцінки та здобутки на рівні району і області, - розповідає директорка школи Марія Настенко. За її словами, випускники і випускниці школи спокійно та впевнено вступають до вищих навчальних закладів у Кіровоградській, Черкаській та інших областях.
- У нас працює чудовий колектив із півтора десятка фахівців. Чимало серед них – це наші ж колишні випускники, наприклад, Нестеренко, Давидюк, Добро вольський та інші, - заслужено пишається своєю командою Марія Михайлівна.
Розповідає, що школярі із Покотилового стабільно займають призові місця на олімпіадах, хоча карантин цю справу й підкосив. Навесні діти працювали вдома дистанційно.
- Було важко, але ми впоралися. Головна проблема – це те, що далеко не в усіх дітей є вдома комп’ютери, - ділиться труднощами директорка. Втім, цьогоріч усі випускники школи поступили до вищих навчальних закладів.
Коментуючи реформу децентралізації, Марія Михайлівна сподівається, що після об’єднання громади про школу у селі Покотилове не забудуть і приділятимуть увагу. Тут є, що розвивати – успішно працюють спортивний та художньо-естетичний гуртки, регулярно проводять спортивні змагання, у тому числі на вулиці, у теплу пору року. Школа має досвід організації праці на пришкільній навчально-дослідній ділянці. Ця робота закріплює та поглиблює знання учнів з таких навчальних предметів, як біологія та трудове навчання.
- У 2004 році наша школа була повністю реконструйована, завдяки колишньому учневі - Миколі Андрійовичу Янковському, Герою України, голові правління ВАТ «Концерн Стирол», тоді - народному депутату Верховної Ради України, - розповідає Марія Настенко.
Зараз діти навчаються у гарному приміщенні, тут десяток просторих класних кімнат, є кабінет інформатики з комп’ютерами, інтерактивна дошка. Старшокласників, щоправда, сільрада возить у Підвисоке, але молодша та середня школа тут дуже творчі і загалом заклад має гарні перспективи, опираючись на понад півсотні дітей, дружний колектив та добру громаду села.
Записала Вікторія Талашкевич, фото – Олена Карпенко
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?