Копенкуватська сільська бібліотека

Категорії: БК, Музеї, бібліотеки

село Копенкувате, Новоархангельський район

Робочі години:

з 11.00 до 15.00, вихідний - п'ятниця

Копенкуватська сільська бібліотека-філія має потужник бібліотечний фонд, який формується за рахунок обмінного фонду, книг взамін загублених користувачами, дарунків. Склад фонду - українською та російською мовами. Є зручні картотеки, алфавітний, систематичний каталоги, систематична та краєзнавча картотеки статей. Керівниця закладу - Наталя Гранковська.

Вона розповідає, що іс
торія бібліотеки в Копенкуватому розпочалася зі старої хатини на дві кімнати, в одній із яких і розташувалася книгозбірня. У ній було до 1000 книжок, бібліотекарку звали Катерина, прізвище ніхто не пам’ятає, бо вона була не місцева. У вересні 1956 року, закінчивши Чернівецький культосвітній технікум, за розподіленням до села приїхала молода бібліотекарка Марія Килимник, яка пропрацювала на цій посаді 33 роки. У 1964-му бібліотека переїхала до новозведеного Будинку культури, де їй виділили велику кімнату, фонди збільшилися до трьох з половиною тисяч книжок українською та російською мовами. З Марією Іллівною працювали Галина Кучеренко, пізніше Ніна Дажук та Світлана Плаксива.

Наталя Гранковська свою роботу бібліотекарем розпочала у травні 2001 року. Організувала гурток лялькового театру «Усмішка». Ляльки пошила на замовлення сільська майстриня, деякі бібліотекарка виготовляла сама, а потім долучила і дітей. Виступали гуртківці і на Дні села, і в Будинку культури на різні свята, приходили до школи та дитячого садочка. Одного року навіть їздили на огляд-конкурс театральних колективів у Новоархангельськ, призового місця не здобули, але діти були дуже раді.

Вже у 2010 році бібліотекарка працювала на повну ставку (починала з 0,25) з відповідною зарплатнею та, звісно, з посиленим навантаженням та вимогами. Але в 2011-му заклад перевели на баланс сільської ради, де не вважали, що такий культурно-інформаційний центр повинен працювати повний робочий день...


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: