Гриценкова криниця

Категорії: Визначні пам’ятки

с. Нерубайка, урочище "Зелена брама"

Біля Зеленої брами знахо­диться козацька, мисливська, або як її ще називають, Гриценкова криниця. Існує версія, що біля неї відпочивали і пили во­ду козаки Запорізького гетьма­на Івана Сірка. Старожили роз­повідали, що коли в мого діда Антона народився син Амбросій в 1911 році, то мисливці ви­пили відро медівки. Такий був тоді могорич. Пізніше батько відмічав дні народження своїх дітей біля цієї кринички, звідси й назва — Гриценкова. Особи­сто я «познайомився» з криничкою в 1953 році, а в 1957 мені біля неї вручили мислив­ський квиток. З тих пір через рік або два вичищаю джерело, прочищаю русло. Разом з си­ном і внуками встановив залі­зобетонні цебрини, накриття, пише Олександр Гриценко.

У вересні 1953 року біля мис­ливської кринички урочисто отримали мисливські квитки Петро Пилипович Наконечний та Пилип Кузьмович Новохацький, а Кіндрат Васильович Бєлінський святкував своє со­рокаріччя. На честь цієї події во­ни посадили саджанець дуба, який зараз вважається мис­ливською пам'яткою. Разом з вищезгаданими особами були присутні Карпо Ілліч Таранен­ко, Микита Савович Сліпоконь, Амбросій Антонович Гриценко, Тарас Данилович Даценко, Ан­дрій Карпович Тараненко, Гри­горій Карпович Тараненко, Мина Фокович Притула.

Мисливці святкують День криниці, який за народним календарем припадає на 20 червня. Ми прибираємо територію біля кринички, прочищаємо джерело тощо, пише Олександр Гриценко. Під склом

на криничці вивішений список людей, які доглядали її, починаючи з минулих часів. Майже 60 осіб, протягом 19-20-21 століть вважали і вважають своїм обов'язком зберегти і підтримати у належному стані це історичне місце.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: