Свято-Покровська церква

Категорії: Визначні пам’ятки

село Нерубайка, Новоархангельський район

Храм розміщений в центрі села Нерубайка та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Споруда має стіни товщину більше метра. ЇЇ реставрація була закінчена в 2002 році.

Загалом історія Покровської церкви у Нерубайці дуже заплутана. Деякі дослідники зазначають, що вона була збудована у 18 столітті, в період активної колонізації краю Потоцьким для римо-католиків. Лише у 1837 році її перебудували й переосвятили на православну - Гергіївську. Коли вона стала Покровською - достеменно невідомо, пише на сайті Ukrainaincognita Роман Маленков. За його словами від своєї побудови церква зазнала значних змін - особливо натерпівся храм у радянський період, коли його закрили й понівечили (скинули хрести і верхи).

Новоархангельський краєзнавчий музей на своєму сайті підтверджує, що у минулому це був католицький костел, збудований у XVIII ст. польсько-українською шляхетською родиною Потоцьких, які володіли тутешніми землями. Після приєднання цієї місцевості до складу Російської імперії, храм в 1837 році був пере-будований на православний під назвою Православна Георгіївська 5 класу Церква. У 1917 році він отримав остаточну назву – Свято-Покровська Православна церква.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: