Пречистенська церква

Категорії: Визначні пам’ятки

село Ятрань, Новоархангельський район

Пречистенська церква, кін. ХІХ ст. - це пам'ятка архітектури місцевого значення, охоронний номер 211-Кв. Інформацію та фото про церкву зібрав Олександр Зараховський. Завідуюча бібліотекою Наталія Поліщук провела для нього невеличку екскурсію, пише сайт "Дерев'яні храми України". І цитує пані Наталю, що церква присвячена Пречистій Діві Марії. Станом на 2014-тий рік споруда майже не втратила своєї автентичності незважаючи на те, що за радянських часів використовувалась як господарське приміщення.

Нині дах церкви перекрили і храм є діючим - із сусіднього села на свята приїжджає священик. Датою побудови церкви місцеві мешканці вважають XVIII ст. (хоча експерти сайту "Дерев'яні храми України" за архітектурним стилем ідентифікують пам'ятку XIX століттям).

Церква майже повністю випала з поля зору краєзнавців і туристів, оскільки село Ятрань досить маленьке і віддалене від районного центру. На старих фото 2014-го року видно інтер'єр церкви, зокрема, залишки сходів, що вели на вежу-дзвіницю (зі слів місцевих мешканців, вона обвалилася). Станом на осінь 2020-го року сходів вже немає.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: