Пам'ятний знак 250 річчя Тернівки

Категорії: Визначні пам’ятки

село Тернівка, Новоархангельський район

Село Тернівка було засноване ще у XVIII сторіччі. З нагоди 250-річчя села місцева громада поставила пам’ятний знак у центрі Тернівки, біля Будинку культури, біля сільради.

Тернівка віддавна була козацьким краєм, розповідає голова села Валентина Степанова. За її словами, існує легенда, що там де річка Ятрань впадає у річку Синюху колись давно відомий воєвода та політичний діяч Богдан Хмельницький ішов зі своїм військом. Вони були голодні і стали табором біля річки, яка тоді, за переказами, називалася по-іншому. Чи то Синявка, чи то Синява. І ніби запропонував Богдан Хмельницький зробити юшку із риби із цієї річки. Вийшла уха пісна і сказали, що вона синя. І тоді річку назвали Синюху, ніби «синя уха». Ось таку легенду переповідають у Тернівці.

Щодо назви самого села, то за оповідями старих людей, які передаються із покоління у покоління, ще під час набігів татар один наш український хлопець був поранений. Він попросив, щоб товариші його залишили, і пішов сам далі. Він йшов степом і там, де капала його кров, виросли куші терену. Хлопець вижив і залишився жити на цій території, де зараз село. Коли ж козаки поверталися, то побачили вже охайну хатинку на березі річки, садочок із квітами, по якому ходив той козак Терен з дружиною. Так з часом у цих родючих мальовничих краях і з’явилося село Тернівка.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: