Громади Кіровоградщини запрошують взяти участь у проєкті з розробки планів управління відходами

26.01.22 12:22

Розробити проєкт з управління побутовими відходами, знайти партнерів для реалізації спільної ініціативи та ознайомитися з теоретичним та практичним досвідом колег у цій сфері зможуть учасники нової навчальної програми від U-LEAD.

Про це повідомив Олег Яременко, керівник Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Кіровоградській області.

- Для участі у навчанні будуть відібрані 12 територіальних громад, населення яких не перевищує 50 тисяч жителів із Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. З проблемою утилізації твердих побутових відходів та створення стихійних сміттєзвалищ, необхідністю захисту екології на територій стикається практично кожна територіальна громада області. А участь в проєкті допоможе не лише напрацювати план дій та необхідні кроки, а і розробити реальний проєкт, - зазначив він.

За його словами, участь у навчальному циклі - це можливість для територіальних громад за підтримки досвідченого експерта, працюючи в робочій групі з обміну досвідом з колегами з інших громад, розробити та/або адаптувати Місцевий план управління відходами і вивчити найкращий міжнародний та український досвід у цій сфері. Крім того, до участі заохочуються громади, які у перспективі зможуть розробити спільні проєкти.

Програма впроваджуватиметься онлайн і передбачає проведення 8 логічно пов’язаних навчальних заходів, що поєднують теоретичні та практичні семінари (з 10 березня 2022 року по 2 червня 2022 року). Крім того, у квітні відбудеться віртуальний навчальний візит у громаду, яка має успішний досвід управління відходами. Крім того, експерти U-LEAD впродовж навчального періоду з березня до липня надаватимуть консультативну підтримку представникам громад-учасниць.

Також U-LEAD надасть фінансову підтримку на реалізацію спільного проєкту щодо управління відходами.

- Під час навчання представники громад зможуть більше дізнатися про основні зміни законодавчого та нормативно-правового характеру у сфері управління відходами в Україні, кращі міжнародні практики та успішний український досвід, порядок розробки місцевих планів управління відходами в громадах, - підкреслив Олег Яременко.

Для участі у відборі необхідно заповнити форму https://bit.ly/3KlDnkU

До 18.00 9 лютого 2022 року надіслати її на адресу: regops.u-lead@giz.de

В темі повідомлення вказуйте «Управління відходами, назва громади та область»

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: