Гроші – для церкви, книжки – у бібліотеки!
Понад півтори тисячі книг зібрали у Гончаренко центрі Кропивницького, щоб продавати у рамках ярмарку «Книгосушка» і збирати кошти на благодійність. Це вдалося зробити завдяки партнерству із тижневиком «Нова газета», який у своїх публікаціях кілька разів писав про потребу у реставрації старовинної двохсотрічної дерев’яної церкви у селі Ятрань Підвисоцької громади Голованівського району.
«Там взагалі треба робити капітально дах. Але я знаю, що голова громади Віктор Лозінський планує восени залучати фермерів і міняти дах. Але там, наприклад, можна і треба поміняти вікна. Адже вікна забиті целофаном. Ми вважаємо, якщо зберемо на 1-2 вікна, то цього буде більш ніж достатньо. Адже це акція win-win: якщо ми не продамо книжки, то віддамо їх в бібліотеки, – розповіла у коментарі сайту “Гречці” співорганізаторка акції Вікторія Талашкевич, директорка Гончаренко центру, біля якого і відбувся книжковий ярмарок – просто неба, прямо на головній вулиці міста.
Кропивничанка Ольга Плосконос придбала три книги на 150 грн. Серед них книга на подарунок нареченому.
«Одна книга – Хемінгуей, бо чула, що він гарно пише оповідання. А тут ще й знайшла українською – взагалі чудово. Про “Американського психопата”, чесно кажучи, знаю дуже мало. Але чула, що це дуже хороший і гарно написаний роман. А цю книжку (показує, але просить не називати, аби був сюрприз, – авт.) я обрала на подарунок нареченому на день народження»,- розповіла у коментарі сайту “Гречці” пані Оля. При цьому вона каже, що намагається рідше купувати паперові книги через екологічну позицію. Однак таку акцію не могла оминути, коли книги вже були у вжитку і їх можна використати повторно.
Непродані під час ярмарку книги запропонують сільським бібліотекам області.
Вікторія Талашкевич розповідає, що вже спакували біля 100 гарних книжок у
Ятранську бібліотеку, а також по дві великі коробки в Аджамку та у Суботці. Три
коробки книг приїхав та забрав для бібліотеки у Созонівну Дмитро Пузаков, ще
коробку книг навибирала для ліцею-інтернату «Сокіл» вчителька Ольга Стрижак,
яка веде безкоштовний курс з підготовки до складання ЗНО з історії України у
Гончаренко центрі. Також кілька пакетів книжок з історичними романами забрала у
притулок «Затишна оселя» в Аджамці його директорка Валерія Кривошапка.
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?