Старовинну скриню та діжку привезли в кропивницьку етнолабораторію
Півторастолітню скриню для речей і діжку для тіста, якій більше півсотні років, привезли в Кропивницький з Благовіщенського учасники проєкту “Баба Єлька”. Вони їздять селами Кіровоградської області, збирають українські старовині пісні, звичаї та речі. Потому планують організувати виставку – розповіла завідувачка етнолабораторії “Баба Єлька” Світлана Листюк. Побували і у Голованівському районі, до якого тепер входить Підвисоцька громада.
Впродовж сорока років зберігала у скрині одяг 82-річна Галина Томашевська. Говорить, вона дісталася їй у спадок від бабусі. “Тут бабка тримала ряднини. Потім одяг: валянки, рукавички, хустки. Бабка 1888 року народження, то у неї ця скриня вже була, в Лозоватій. Тут міцне дерево, шкідник його не їсть, може, груша. Тепер така скриня нікому не потрібна, я її пофарбувала, бо була страшна, вона стояла у літній кухні”.
Разом з скринею жінка передає в музей діжку для тіста. Говорить, замішувала у ній тісто для хліба і пиріжків впродовж тридцяти років. Діжку подарувала сусідка. Вона з дуба. “Пекла хліб раз у тиждень, 10-11 буханок. Діжка дерев’яна більше тримає тепло, а у алюмінієвій мисці тісто швидко вистигає, не підіймається і кисне ”.
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?