Від двох шаф – до п’ятнадцяти тисяч примірників
Історія Нерубайської сільської бібліотеки розпочалась ще у 50-х роках минулого століття. У ті часи в селі Нерубайка було два колгоспи – один носив ім’я Леніна, інший – Орджонікідзе, пишуть дослідники Новоархангельської районної бібліотеки. І у конторі кожного колгоспу був працівник, який відповідав за культурні заходи.
З того часу бібліотекарями були виключно жінки – згадують односельчани таких відданих своїй справі фахівчинь, як Ганна Іванівна Панасенко, Лариса Михайлівна Войцехівська, Валентина Олександрівна Рудич, Катерина Василівна Шинковенко. Бібліотекарками дитячого відділення у різні часи працювали Галина Антонівна Супрун та Любов Миколаївна Химич.
- Поки був карантин, бібліотека займалася фондами - відбиралися книги, що віджили свій моральний вік або й просто зношені, йшла робота з документами, списувалися фонди, якими вже неможливо користуватися, - згадує пані Світлана весну і літо 2020-го року.
З новими фондами у бібліотеці не дуже. У 2019-му році нові книги поступали, а у 2020-му геть мало - за 9 місяців прийшло 9 книг. Місцевий бізнес з книжками не допомагає, проте допомагає з ремонтом, вдячна пані бібліотекарка.
- Наша спеціалізація бібліотеки – народознавство. Зазвичай ми проводимо багато заходів, присвячених цій темі. Є у нас і своя творча майстерня - діти малюють, роблять аплікації, - розповідає героїня нашої історії.
Ось така історія бібліотеки - від двох шаф з книгами до понад 15 000
примірників літератури. Від реформи децентралізації та створення громади і
бібліотека, і село Нерубайка очікують покращення і руху вперед. Принаймні – опалення
та комп’ютеризації.
Записала Вікторія Талашкевич, фото - Олена Карпенко
Коментарі
Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!Що мені дасть реєстрація?