Нерубайські ставки

Категорії: Визначні пам’ятки

с. Нерубайка

Нерубайські ставки — Садо­вий, Панський, Середній, Качуровий, Фадеєвий, Хутірський, Бакумчик, Крощенків, Стрільцьовий, Нечитайленків, Друж­ба та Лісовий.

З ними пов'язані місцеві легенди, пише сайт Новоархангельської районної бібліотеки.

Легенда про виникнення Панського ставу

Наприкінці XVI Iстоліття на місці тодішньої Рубанки (так називалась Нерубайка) жив зажерливий пан Коропченко. Всі тодішні жителі села були в нього в кріпаках. Всіх простих людей пан ненавидів і змушував їх працювати на його ниві.

Згідно з легендою, одна сільська громада провинилася перед Коропченком: вона не встигла виконати панщину ,тому гнобитель вирішив покарати їх різ­ками прямо серед ниви. Але в ту мить небо затягло хмарами, земля затряслася і почала різко прибувати вода. Панська нива потонула разом з паном, лише лю­ди врятувалися. Часом, під час грозових ночей, із водних глибин чути дикі крики пана. Люди вважають, що пана покарали за його гріхи.

Легенда про Лісовий став

Поблизу нашого сільського поселення, на невеликій лісовій галявині розкину­лося невелике озерце. В ньому жила лісова німфа, яка дуже любила гуляти по лісових просторах та галявинах. Вона була безсмертною і тому завжди моло­дою і привабливою. Одного ранку, гуляючи по лісовій гущавині, вона почула ніжний, дзвінкий, чаруючий голос. Дівчина пішла на цей голос і побачила молодого хлопця неймовірної вроди. Німфа розуміла, що закохуватися їй було заборонено, але не втри­малася і з першого погляду закохалася в молодого парубка. Вона підійшла до нього і заспівала свою чаруючу пісню. Він повернувся до неї обличчям і вони злилися в поцілунку. Весь світ затьмарився перед ними. Боги це побачили і ви­рішили позбавити їх людського життя, перетворивши закоханих на двох прек­расних диких лебедів.

І з тих пір кожного літа ми можемо побачити двох чарівних лісових лебедів. І назвали це озеро Лебединим, але люди вирішили, що потрібно дати нову наз­ву цьому ставу, щоб не згадувати цю трагічну історію, і назвали став Лісовим, на честь лісової німфи.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: