Небелівська ЗШ І-ІІ ступенів ім.П.С.Гришка

Категорії: Школи

вул. Молодіжна, 1, село Небелівка

тел.: +38 (05255) 46-4-33

Гвардії лейтенант 25-ї гвардійської стрілецької дивізії Павло Савович Гришко народився 22 грудня 1916 року в селі Небелівка Уманського повіту Київської губернії (нині Новоархангельського району). Здобувши семирічну освіту в рідному селі, в жовтні 1936 року вступив до Гайсинського військового піхотного училища.

Його бойовий шлях розпочався вже у вересні 1939 року. Після початку війни у складі військ Південного фронту брав участь в оборонних боях на півдні України, на рубежі річки Південний Буг був контужений, потрапив у полон. Перебував у концтаборі для військовополонених, що знаходився у виробках Уманського цегельного заводу («Уманська яма»), звідки здійснив втечу. Повернувшись до рідного села, вступив до партизанського загону імені Сталіна під командуванням П.Й.Матвєєва (Суського). Після з'єднання партизанського загону з частинами Червоної армії, включений до резерву офіцерського складу 53-ї армії. Закінчив військову школу, отримав військове звання «лейтенант».

Під час прориву сильної оборони ворога на північно-східній околиці міста Будапешта під м. Вац в грудні 1944 року був важко поранений командир роти. Павло Гришко прийняв командування ротою на себе. При підході підрозділу до сильно укріпленого пункту Алаг рота лейтенанта Гришка стрімкою атакою перша ввійшла в населений пункт і заволоділа ним. В нерівній боротьбі з ворогом він загинув 12 грудня 1944 року. Похований в братській могилі села Алаг (Угорщина).

Указом Президії Верховної Ради Союзу РСР від 28 квітня 1945 року Гришку Павлу Савовичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Був також нагороджений орденом Леніна та медаллю «Золота Зірка».

Вшановуючи память про видатного земляка на Батьківщині, у с. Небелівка, Гришку встановлено погруддя і названо на його честь школу.

Небелівська школа входить до Торговицького НВО. Сторінка школи на сайті НВО

Дивиться презентацію про учнівське самоврядування у Небелівській школі

та дослідження школярів про історію Небелівки

небелівка from Maya Vovnyanko


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: