Копенкуватська сільська рада

Категорії: Сільська рада

село Копенкувате

тел.: +38-05255-45331

Робочі години:

Пн-Пт 8:00-17:00

Копенкуватська сільська рада має підпорядкуванні села Борщова і Шевченка, а також селище Урожайне. Адміністративний центр - село Копенкувате, населення: 975 осіб. Голова/староста: Касьяненко Сергій Петрович, інформує сайт ради http://kopenkuvate.nrrada.org.ua/


Перша письмова згадка про Копенкувате датується 1779 роком. Тоді у селі проживало 870 мешканців, було 2082 десятини землі, діяла церква. Землі належали графу Потоцькому. Становище селян було дуже важким. Згодом Столипінська аграрна реформа 1906-1911 років ліквідувала сільську общину і селяни стали повністю вільними. Заможніші, отримавши кредит в Уманському селянському банку, скуповували земельні угіддя і заводили хутірські господарства з власними садами, млинами, ставками, інформує Новоархангельська районна бібліотека.

Перша Світова війна загострила класові суперечності. Селянство вимагало поділу селянських земельних угідь. Односельці, прогнавши поміщика, захопили економію, розділили між собою зерно, худобу та сільськогос­подарський реманент, приступили до розподілу землі. У лютому 1918 в Копенкуватому встановлено радянську владу. У квітні 1923-го року за новим адміністративно-територіальним поділом Умань (куди входило Коленкувате) стала окружним центром, а село перейшло у підпорядкування Підвисоцького району. Страшною хвилею прокотився по Україні голодомор 1932-1933 років, який забрав мільйони людських життів. Не обминула ця біда і села Копенкувате.

У період колективізації у селі було три колгоспи «Паризька комуна», «Друга п'ятирічка», «Червоні борці». Першими їх організаторами були Корній Гулінський, Дмитро Коренчук, Артем Кнуров, Родіон Кучеренко, Зінон Якимчук. Першим головою колгоспу — Корній Гулінський. У 1932 році колгосп «Червоний комунар» отримав трактор «Фордзон», а у 1935 — автомобіль. Першим механізатором був Кирило Пономаренко, шоферами — Павло Гребенюк, Тодосій Молчанський, Іван Циганов.

Важке випробування випало на долю наших односельців у роки Великої Вітчизняної війни. 260 чоловік пішли на фронт, майже 100 з них не повернулося додому. 106 юнаків та дівчат з Копенкуватого фашисти вивезли до Німеччини в табори та на роботу. За зв'язок із партизанами 23 сім'ї було розстріляно.

У 1950 році колгоспи об'єдналися в єдине господарство «Червона комуна», яким керував Степан Делікатний. У1952 році до нього приєднали колгосп «Червоний партизан» із Борщової. У 1953 році побудоване приміщення нової школи.

На межі століть проходить реформування господарства. У 2000 році колгосп «Червона комуна» реформовано у сільськогосподарський виробни­чий кооператив «Хлібороб». Паралельно почало діяти ТОВ «Агрофірма «Копенкувате». У різні періоди очолювали господарство Петро Якович Мазурак, Степан Трохимович Кривописький, Станіслав Миколайович Дунаєнко, Микола Борисович Дудковський, Іван Олександрович Онищук, Микола Васильович Смілянець, Володимир Михайлович Сиволап. Трудівники нашого господарства завжди залишалися найбільшою цінністю Копенкуватого.

Інформація опублікована з
а матеріалами газети "Колос", джерело


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: