Ятранський НВК Підвисоцького НВО

Категорії: Школи, Садочки

с. Ятрань, вул. Т.Шевченка, 38

тел.: +38 (097) 2232668

Ятранський дитсадок "Світлячок" розташований поруч із сільською радою - у великій зеленій садово-парковій зоні. Директорка садочка - Наталія Анатоліївна. За словами сільського голови, пані директорка молода, активна, має азарт і бажання втілювати зміни на краще. На жаль, районний бюджет не виділяє достатньої субвенції, тому директорка фактично виконує обов’язки вихователя. Втім, вона має помічника вихователя і кухаря. На півроку сільська рада призначає на посаду ще й кочегара.

Сільська рада дітей годує. Виховуються у садку троє дітей учасників АТО, які забезпечені харчуванням повністю. Станом на осінь 2020-го року харчування дітей обходиться у 18 гривень, з яких 10 дають батьки, а 8 – громада. Зі створенням ОТГ у сільська влада має у планах збільшити цю суму до 25 гривень на день, бо ціни ростуть і хочеться кращого раціону.

Приміщення садочку гарне і затишне, а тільки недавно
було в жахливому стані. Даху майже не було, тому за рахунок сільради перекрили у першу чергу дах і зараз стеля не просідає, як раніше. Також сыльрада замовила два євровікна, щоб забезпечити провітрювання приміщення, замінила двері.

Згадуючи історію системи освіти та виховання у селі, загальноосвітня школа села Ятрань бере свій початок з далекого 1870 року, коли в селі було збудовано першу церковно-приходську школу. В ній тоді навчалися діти тільки заможних селян. Першим учителем був піддяк Новицький. Населення згадує про його жорстокість. У 1930 році на базі церковно-приходської була відкрита семирічна школа. Організовано гуртки – лікнепи по ліквідації неписемності. Діти навчалися в трьох будинках. Перший випуск учнів сьомого класу був у 1931 році. У 1966 році діти села Когутівка одержали подарунок – нову восьмирічну школу.

Указом Президії Верховної ради Української РСР від 30 грудня 1967 року №560 село Когутівка було перейменовано на село Ятрань. Будувалась школа при директорові Бондаренку Миколі Зотовичу, який очолював педагогічний колектив до 1984 року. З 1984 по 1997 рік на посаді директора працював Іван Якович Скакун. Потім багато років навчальний заклад очолював Іван Іванович Кудашкін.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: