Ятранська сільська бібліотека

Категорії: БК, Музеї, бібліотеки

вул.Т.Г. Шевченка, 38, с.Ятрань

Перші відомості про Ятранську бібліотеку датуються 1954 роком. На той час книжковий фонд становив 1112 примірників книг та журналів. Бібліотека містилася в тісній темній кімнаті площею 4 м2, і лише в 1956 р., бібліотека одержала при сільській раді дещо більшу кімнату. Довгий час працювала у бібліотеці Смолянець Галина Юхимівна, народилася вона в 1924 році, закінчила Ятранську школу, далі продовжила навчання в місті Одесі, в медичному училищі, під час Великої Вітчизняної війни працювала медичною сестрою в санітарних поїздах, після закінчення війни повернулася в рідне село до батьків. Почала працювати діловодом в школі, а згодом в сільській бібліотеці, закінчивши Олександрійське училище культури /заочно/.

Галина Юхимівна була бібліотекарем за покликанням, проводила різноманітні масові заходи, тісно співпрацювала з школою, а особливо плідно з вчителем української мови та літератури – Романщак Домкою Макарівною. Бібліотека, на той час, в повоєнному селі, була справжнім острівцем культури, куди з задоволенням йшли дорослі, та поспішали діти.

В 1964 році бібліотека святкувала Новий рік в новому приміщенні будинку культури. З кожним роком зростав книжковий фонд бібліотеки, в 1965 році налічувалось понад 9 тисяч примірників книг, читачів близько 600. В листопаді 1980 року Галина Юхимівна пішла на заслужений відпочинок, а продовжила працювати Ногаль Тамара Федорівна, яка теж мала бібліотечну освіту, пропрацювала до 1990 р. В бібліотеці завжди було тепло, і затишно, надходила велика кількість періодичних видань. Кожного четверга роз’їздив Бібліобус, який розвозив книги по селу, читачів було 520. Тамара Федорівна організовувала книжкові виставки, оформляла тематичні папки та альбоми.

У 1990 році сільську бібліотеку прийняла Ткачук Марія Юхимівна, бібліотекар за фахом, яка теж добре справлялася зі своїми обов’язками, пропрацювала до 1995 року. З 1995 року і до теперішнього часу у Ятранській сільській бібліотеці працює Поліщук Наталя Миколаївна, яка заочно закінчила Олександрійське училище культури. Бібліотека зараз переживає нелегкі часи, але завдяки відмінній роботі пані Наталі, ця сільська книгозбірня продовжує добрі традиції, започатковані попередниками!

Наталя Миколаївна талановита організаторка, відмінна сценаристка, прекрасно вміє знаходити спільну мову як з дітьми, так із дорослими читачами. Її люблять та поважають у селі, до неї йдуть люди не лише за книгою, а й за порадою, пише сайт Новоархангелської районної бібліотеки.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: