Братська могила у с. Орлове

Категорії: Визначні пам’ятки, Випускники

село Орлове, біля Будинку культури

Братська могила радянських воїнів у с. Орлове. Поховано 62 воїнів, що загинули у боях навколо села під час Другоої світової війни.

До речі, в Орловому народився Василь Пилипович Кириленко (28 січня 1925 — 8 жовтня 1990) — учасник Другої Світової війни, повний кавалер ордена Слави, гвардії старший сержант, командир розрахунку мінометної роти сімдесят третього гвардійського стрілецького полку. Він закінчив дев'ять класів школи, а після цього працював мельником. На службі у Червоній Армії з березня 1944 року.

Спочатку
Василь Кириленко навідником, надалі командиром розрахунку міномета в склав 73-го гвардійського стрілецького полку 25-ї гвардійської стрілецької дивізії. 29 серпня 1944, у ході ліквідації оточеного угруповання ворога поблизу населеного пункту Костешти (Румунія) гвардії молодший сержант Кириленко знищив чимало ворожих солдатів і офіцерів противника з міномета. Тож на честь Василя Пилиповича в селі Орлове названа вулиця, на якій він в дитинстві проживав з батьками — вулиця Кириленка, повідомляє Вікіпедія.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: