​Тернівська сільська бібліотека

Категорії: БК, Музеї, бібліотеки

село Тернівка, Новоархангельський район

Тернівська сільська бібліотека була заснована у 1947 році. До цього в селі була хата-читальня, яка знаходилась у невеликій хатинці. Значно пізніше, на початку 60-х років, бібліотека переїхала у новозбудоване приміщення сільського будинку культури. З 1947 по 1967 р.р., завідуючим бібліотекою був місцевий житель, інвалід Великої Вітчизняної війни - Петро Михайлович Макаренко.

З травня 1967 і до липня 1985 у бібліотеці працювала Мазура Ніна Володимирівна. Фонд книгозбірні налічував 6000 примірників, обслуговувалось 1050 читачів, книговидача становила 18-19 тисяч на рік. Як і всі заклади культури тих часів Тернівська бібліотека приймала активну участь у пропаганді суспільно-політичної, та сільськогосподарської літератури. Спільно з читацьким активом проводились різноманітні масові заходи, конференції, бесіди, обговорення книг, оформлювались книжкові виставки, як для дорослих так і зовсім юних читачів.

Мазура Н.С. неодноразово нагороджувалась почесними грамотами та подяками. З 1985 по 1988 р., завідуючою бібліотеки працювала Сурженко О.І., а з 1988 року по 2000 рік - Горбенко Валентина, близько року пропрацювала Богачук Тетяна Петрівна, а з 2001 року і до цього часу завідуючою Тернівською сільською бібліотекою працює Тітаренко Любов Іванівна. /див. фото/

На даний час бібліотека потребує ремонту, відсутнє світло і опалення, мала кількість періодичних видань, та нових надходжень, але незважаючи на труднощі книгозбірня працює, її відвідують близько 500 читачів, книжковий фонд на сьогодні становить 5505 примірників, книговидача – 10 000 тисяч. Любов Іванівна співпрацюючи з місцевою школою, та сільським Будинком культури проводить різноманітні масові заходи.

На фото: активні читачі Тернівської бібліотеки В.Г.Дубиняк та Д.П.Коверга

Джерело інформації: Новоархангельська районна бібліотека


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: