​Розсохуватецька сільська бібліотека

Категорії: БК, Музеї, бібліотеки

село Розсохувате, Новоархангельський район

Відомо, що у селі Розсохуватець з 1956 році вже працювала бібліотека, вона розміщувалась в старому сільському клубі. Однією із перших бібліотекарок була Ганна Арнавівна Безкоровайна. Вона народилася 1937 року в с.Підвисоке, закінчила Олександрійське культосвітнє училище, в бібліотеку прийшла дев’ятнадцятирічною дівчиною. В Розсохуватці вийшла заміж за сільського хлопця, стала носити прізвище Буртна. За довгі роки роботи у бібліотеці зарекомендувала себе чесним, добросовісним бібліотекарем.

У 1967 році бібліотеку перемістили в новозбудований сільський будинок культури, в дві просторі кімнати, де вона знаходиться і до цього часу. Ганна Арнавівна систематично проводила роботу з населенням колгоспу, організовувала масові заходи на різних ділянках с/г виробництва, уміло пропагувала виробничникам літературу, добре знала бібліотечну справу, широко застосовувала нові форми і методи в своїй роботі, охоче ділилася досвідом з іншими бібліотекарями району. Як відомо, з характеристики1970 року, яку взято з особової справи: «Буртна Г.А. домоглася залучення до бібліотеки 750 читачів, видача 11 411 книг. Добре поставлена пропаганда книг галузевих знань, виконує вказівки районного відділу культури та районної бібліотеки, приймає активну участь у покращенні бібліотечної справи в районі, регулярно підвищує свій фаховий рівень, активна учасниця художньої самодіяльності». В тому ж 1970 році за добре поставлену роботу бібліотеки відзначена грамотою Міністерства культури УРСР, а в 1972 присвоєно звання – ударника праці, очолювану нею установу названо «Бібліотекою відмінної роботи».


Активними читачами в 70-80 роки були – Ретвіцька Р.А., Поліщук Т.П., Гудзенко Л.І., Колісник П.О., Бедрик І.К., Закернична К.О. та інші. У 1979 році Розсохуватецька с/б увійшла до складу Новоархангельської ЦБС. Ганна Арнавівна самовіддано пропрацювала 34 роки, у 1990 пішла на заслужений відпочинок. Далі працював Швець Петро Денисович, а в 1993 році - Шуба Валентина Миколаївна. З 2000 року і до цього часу бібліотекарем у Розсохуватці - Алла Миколаївна Колос.

Бібліотека обслуговує кілька сотень читачів, з них і молодь, і діти, книговидача – 6000, книжковий фонд становить - 8594 примірників. У бібліотеці проводяться різноманітні масові заходи – тематичні та літературні вечори, бібліотечні уроки, конкурси, вікторини тощо. Кращими читачами є Блізнюков Є.І., Близнюкова О.О., Бедрик І.В., Бобко Л.І., Довгань А.А., Марунич О.А., Король Т.А., Ісакова Л.М. та інші.


Джерело інформації: Новоархангельська районна бібліотека


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: