​Підвисоцька сільська бібліотека

Категорії: БК, Музеї, бібліотеки

село Підвисоке, Новоархангельський район

Робочі години:

Пн-Пт: 8.00 - 17.00, перерва: 12.00-13.00, Сб, Нд - вихідні

Перші відомості про бібліотеку датуються 1938 роком. На той час це була невелика бібліотека при клубі. Книги видавали зав клубом, та місцеві активісти, зокрема, перша комсомолка села Євдокія Секретарюк.

Про існування бібліотеки в повоєнні роки ніяких відомостей не збереглося, лише відомо, що в 1944 році, під час визволення с.Підвисоке від німецько-фашистських загарбників офіційно була заснована бібліотека, як районна, в селі на той час був районний центр, книг у читальні було дуже мало, тому літературу збирали по дворах, цим займалися піонери, комсомольці, та активісти. Першою завідуючою Підвисоцької бібліотеки була Тем'янська Євдокія Прокопівна. Це була молода, енергійна дівчина, без спеціальної освіти. Бібліотека знаходилася в маленькому приміщенні в центрі села, повідомляє Новоархангельська районна бібліотека.

В 1950 - 1952 роках у бібліотеці працювала Калініченко Марфа Кіндратівна - спеціаліст з вищою освітою. Бібліотека на той час мала окреме приміщення з читальним залом, книгосховищем, і кімнатою для дитячої літератури, працювали два працівника, книжковий фонд становив близько 15 -17 тисяч примірників. В 1960 році для бібліотеки виділили інше приміщення, де завідуючою була Сорока Галина Іванівна - спеціаліст, вищу освіту здобувала навчаючись заочно у Харківському інституті культури.

Після смерті Калініченко очолила бібліотеку знову Тем'янська Євдокія Прокопівна, а в читальному залі стала працювати Сухоярська Раїса Василівна. У жовтні 1970 року бібліотека перебралась у нове приміщення Будинку культури, де знаходиться і до цього часу. Дана будівля була збудована за кошти тодішнього колгоспу - міліонера „Дружба", також для бібліотеки були закуплені деякі меблі, штори, картини, встановлено телефонний зв’язок, працювала опалювальна система.

Штат бібліотеки складався з 4 чоловік. У 1973 році Тем'янська Є.П., пішла на заслужений відпочинок, а очолила колектив Сорока Галина Іванівна, у дитячому відділенні - Шевчук Валентина Семенівна. У 1978 році згідно наказу №585, - відділ культури Новоархангельського району видав наказ №12-а від 12 січня 1979 року про створення Новоархангельської централізованої бібліотечної системи, віднині Підвисоцька сільська бібліотека стала філіалом ЦБС. У 1979 році завідуючою книгозбірні стала Сухоярська Раїса Василівна, яка пропрацювала близько 30 років. Р.Сухоярська започаткувала проводити вечори вшанування вдів, на які з’їзджалися родичі загиблих з усього бувшого Радянського Союзу. 1980 - 1991 роки - це розквіт бібліотечної справи, у бібліотеці працювало 4 працівники, з спеціальною освітою Сухоярська Р.В., Шевчук В.С., Горячківська В.Г., Деменєва Л.С.

Фонд нараховував 37 000 екземплярів книг та журналів. До бібліотеки надходили до 20 назв періодики. Обслуговувалося 2000 читачів, книговидача становила близько 32000 примірників. Дитячим відділенням обслуговувалися учні 1-8 класів, а це близько 540 читачів. Організовували вогники, обговорення книг, вечори вшанування передовиків с/г, вшанування вдів, проводились засідання клубу за інтересами «Зелена Брама». За часи свого існування Підвисоцька сільська бібліотека була неодноразово нагороджена грамотами, подяками, присвоювалися почесні звання „Бібліотекар відмінної роботи" тощо, проводились як районні, так і обласні семінари.

Сьогодні Підвисоцька сільська бібліотека-філія працює на другому поверсі у приміщенні Будинку культури. До недавного часу у бібліотеці працювали Горячківська Валентина Григорівна та бібліотекар дитячого відділення Деменєва Людмила Степанівна, ентузіасти своєї справи, які мають стаж роботи понад 25 років. У 2007 вони пішли на заслужений відпочинок, а на їхнє місце прийшли нові працівники Оксана Миколаївна Гончар, та Олена Євгенівна Сатанівська. Вони з великим натхненням взялися за відродження доброї слави Підвисіцької бібліотеки, зберігаючи славні традиції, які закладалися їхніми наступниками, та започатковуючи свої.

До бібліотеки надходять газети, журнали, працює абонемент, читальний зал, дитяче відділення. Бібліотека надає платні послуги. У бібліотеці оформлена рызноманітна наочність, функціонує клуб за інтересами "Зелена Брама", краєзнавчого направлення. Книжковий фонд становить кілька десятків тисяч примірників книг, брошур та журналів, бібліотека обслуговує сотні читачів. Директорка бібліотеки зараз - станом на серпень 2020 року - Оксана Гончар.


Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Коментар: